University of Victoria

Díky smlouvě o spolupráci mezi Peter B. Gustavson School of Business, University of Victoria, British Columbia, Kanada a Ekonomicko-správní fakultou Masarykovy univerzity, která byla podepsána v březnu 2007, mají studenti ESF MU možnost bezplatně studovat na této prestižní kanadské univerzitě.

Výběrové řízení

Kdo se může přihlásit:

Nabídka je určena kmenovým studentům ESF, kteří jsou řádně zapsaní v kterémkoliv bakalářském nebo navazujícím magisterském programu ESF. V době výjezdu musí mít student úspěšně ukončený minimálně první rok bakalářského studia. 

Kritéria pro výběr studentů

Výběr studentů  proběhne na ESF MU na základě:

  • studijního průměru
  • motivačního dopisu v angličtině
  • doložených jazykových znalostí - certifikát, státní zkouška, absolvování angličtiny na ESF (zkoušku z angličtiny na ESF není nutné dokládat, ověříme si v ISu)
  • ročníku studia (studenti vyšších semestrů mohou být zvýhodněni)
  • předchozích zahraničních studijních pobytů (studenti, kteří se ještě v rámci studia na ESF neúčastnili žádnoho zahraničního pobytu mohou být zvýhodněni)

Obsahem motivačního dopisu by mělo být zdůvodnění, proč chcete na zahraniční instituci studovat, jaké pro toto studium máte předpoklady a jaký odborný přínos od tohoto studia očekáváte. 

Aktuální informace pro exchnage studenty a přehled předmětů pro příští akademický rok najdete zde.

Přihláška

Pro přihlášení vyplňte online přihlášku (kliknutím na tlačítko vpravo na stránce) a nahrajte do ní motivační dopis v angličtině a případně i jazykový certifikát, pokud nějaký máte (např. TOEFL, IELTS, CAE apod.)

Finanční podmínky

Vyjíždějící studenti obdrží stipendium z MŠMT (obvykle 20 000 Kč na měsíc).

Studenti neplatí na University of Victoria školné, všechny ostatní náklady spojené se studiem a pobytem v Kanadě si však hradí sami.

Po návratu máte možnost žádat o stipendium na podporu mobilit do zahraničí.

Nominovaní studenti

Pokud jste byli vybráni, gratulujeme!

Přihláška na UVIC

První věc, kterou je potřeba udělat, je přihlásit se online přímo na University of Victoria, a to nejpozději do termínu stanoveném univerzitou. Studentům, kteří mají zájem o rezervaci ubytování na koleji, však doporučujeme přihlásit se co nejdříve.

Výběr předmětů a Learning Agreement

University of Victoria Vám zašle nabídku předmětů pro daný akademický rok. Studenti, kteří vyjíždí studovat na 1 semestr, si vybírají 10 preferovaných předmětů. Univerzita je pak následně zapíše do 4-5 z těchto vybraných kurzů dle kapacity a obsazenosti. Pokud vyjíždíte na 2 semestry, vybíráte si 20 předmětů. Kurzy je třeba vyplnit v rámci online přihlášky do tzv. Course Approval Form.

Informace o nabízených předmětech a další podklady ke studiu na UVIC  nejdete zde.

Před odjezdem je také nutné vyplnit studijní smlouvu - Learning agreement. Learning agreementy se vyplňují online v ISOIS a jsou poté elektronicky podepsány všemi stranami. Návod na vyplnění LA je k dispozici zde.

Ubytování

Partnerská univerzita nabízí celkem tři možnosti:

1. ubytování v koleji kampusu

  • student může přihlášku vyplnit online na adrese http://www.housing.uvic.ca/winter/index.php
  • v průběhu vyplňování přihlášky budete požádáni o UVIC student ID number. To dostanete přímo od University of Victoria po přihlášení

2. ubytování v rodině - tato možnost v roce 2023/2024 není dostupná

3. ubytování mimo kampus na základě vlastní iniciativy

  • University of Victoria může studentovi poskytnout asistenta, který mu pomůže s hledáním ubytování, jestliže si nevybral žádnou z předchozích možností. Primární odpovědnost při hledání ubytování však leží na studentovi. Více informací najdete na http://www.housing.uvic.ca/offcampus/ 

Evidence pobytu v IS

Před odjezdem je třeba založit pobyt v IS - sekce Stáže a studijní pobyty. Do evidence prosím nahrajte Learning agreement podepsaný všemi stranami. Na základě toho Vám Zahraniční oddělení pobyt zaeviduje a udělí Individuální studijní plán.

Stipendium

Stipendium Vám bude vyplaceno Centrem zahraniční spolupráce. Na svůj email obdržíte link, přes který se žádost o stipendium podává. Link je obvykle zasílán během června/července pro pobyty v podzimním semestru a během ledna pro pobyty v jarním semestru. Výplata stipendia je podmíněna nahráním podepsaného Learning agreementu v IS.

Centrum zahraniční spolupráce Vám také vystaví Potvrzení o stipendiu, které můžete potřebovat ke své žádosti o víza. Pokud potvrzení potřebujete, kontaktujte prosím paní Zitu Hrabovskou na hrabovska@czs.muni.cz .

TERMÍNY VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ:
  • Pobyty v akademickém roce 2024/25 (podzimní i jarní semestr) 27. února 2024 – 12. března 2024

Přihláška

Jako program pro přihlášení prosím vyberte Fakultní smlouvy 2024/2025 1.kolo.

Nezabudnuteľné zážitky, priateľstvá na celý život z každej časti sveta, spoznávanie nových kultúr a zvykov, cestovanie, odlišný systém vzdelávania na uni, spolky a športové kluby. No proste, čo len chcete a Canada, respektíve Victoria ponúka všetko toto a ešte viac.

Jedným slovom top!

Aleksandar Brdar, 2022

Bez popisku

Štúdijný pobyt na University of Victoria mi priniesol veľa priateľov a jedinečných skúseností. UVic ponúka rôzne športové a dobrovolnícke aktivity, ako aj zaujímavé predmety, na ktorých sa často diskutuje.

Campus sa nachádza 10 minút od pobrežia, čiže prechádzať sa po pláži je možné každý deň. Do Vancouveru je to síce cesta na pár hodín, ale vidieť naživo zápas NHL určite stojí za to!

Dominika Kučerová, 2022

Bez popisku

Nejlepší na UVICu je vlastní sportovní zařízení, takže si můžete jít zaplavat, jít hrát squash a další nejrůznější sporty, a to ať už si vyberete bydlet na kampusu, nebo mimo něj.

Každý víkend najdete na mapě nové krásné místo, ke kterému si budete chtít udělat výlet. Příroda tady v Kanadě je každý den okouzlující. A to jak v zimě, tak i na jaře či v létě.

Matěj Otáhal, 2022

Bez popisku

Překvapilo mě, ze některé stereotypy jsou opravdu pravdivé. Všichni Kanaďané jsou hrozně milí, zvlášť ve Viktorii, která je menším, ne úplně metropolitním městem. Když jdu na procházku, všichni mě zdraví a ptají se jaký mám den, a myslí to upřímně.

Tereza Tkadlecová, 2022

Bez popisku
Předchozí Následující
Foto: Kateřina Zatloukalová, absolventka ESF
Campus School of Business, UVIC

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.