Šatní skříňky

Knihovní řád deklaruje, že „vstup do knihovny je možný po odložení svršků jako jsou kabáty, bundy, pláště, a dalších zbytných věcí jako deštníky či tašky“. K tomu slouží šatní skříňky před vchodem do knihovny.

Jak to funguje

Většina šatních skříněk je napojena na centrální systém, který řídí přidělování a odemykání skříněk uživatelů se studentskými nebo zaměstnaneckými kartami. Před každou manipulací s těmito skříňkami je tak nutné nejdříve zajít k terminálu, který obsluhu zprostředkuje.

Deset skříněk je vybaveno samoobslužnými zámky na čtyřmístný číselný kód, který si návštěvník sám volí. Tyto skříňky jsou určeny osobám bez univerzitní karty.

Prostor šatny je monitorován kamerami. I tak si ale do skříněk neodkládejte cenné věci jako mobilní telefony či notebooky.

Na co si dát pozor

  1. Nikdy neodkládejte věci do skříňky, kterou nemáte přidělenou.
  2. Pokud vám systém přiděluje jinou skříňku namísto odemčení skřínky s vašimi věcmi, zkontrolujte si, zda nemáte mezi doklady více čipových karet. Systém totiž akceptuje i jiné než univerzitní karty, pokud obsahují kompatibilní čip.
  3. Vyvarujte se přiskřípnutí části oděvů do dveří šatních skříněk – v takových případech může být problém skříňku odemknout.
  4. Po uvolnění skříňky ponechte dvířka pootevřená – pouze v takovém případě ji bude moci použít další návštěvník.
  5. Ve skříňkách si nenechávejte věci přes noc. Po skončení provozní doby knihovny se všechny skříňky automaticky uvolňují.

V případě problémů kontaktujte obsluhu knihovny.

Návod k obsluze

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.