Počítače, WiFi a notebooky

Návštěvníkům knihovny přístupné počítače

Počítače v knihovně jsou součástí sítě Univerzitních počítačových studoven. Aktuálně je pro čtenáře knihovny dostupných 28 osobních počítačů:

  • 4 počítače „na stojáka“ hned u vchodu do knihovny, dva z nich jsou vyhrazeny na vyhledávání v knihovním katalogu Aleph.
  • 13 počítačů se nachází v počítačové studovně v horním patře knihovny. Počítače mají přístup na Internet a jsou vybaveny obvyklými kancelářskými aplikacemi.
  • 4 počítače se nacházejí v čítárně časopisů ve spodním patře a rozšiřují tak kapacitu počítačové studovny.
  • Zbývajících 5 počítačů je umístěno ve studijních boxech (po jednom v každém boxu) a funkčně jsou totožné s těmi z počítačové studovny. Více k technice v boxech najdete zde.

Pro přihlášení na počítače je (narozdíl od jiných učeben na ESF) nutné použít UČO a sekundární heslo. Z počítačů je možné tisknout si své dokumenty a přímo v prostorách využít též dva kopírovací přístroje.
více informací o tisku a kopírování v knihovně
více informací o univerzitních počítačových studovnách

Používání notebooků

V knihovně je možné pracovat s vlastním notebookem, připojit jej do počítačové sítě se lze bezdrátově prostřednictvím sítě Eduroam (celý prostor knihovny by měl mít dostatečné pokrytí).
popis konfigurace připojení

Zámky na notebooky

Oproti zástavě (např. ISIC nebo jiná podobná průkazka) vám zapůjčíme zámek na notebook, samozřejmě včetně klíče. Můžete si tak v průběhu práce odběhnout, aniž byste se museli obávat, že notebook mezitím „záhadně zmizí“.

Jedná se o tradiční řešení v podobě lanka s očkem na jednom konci a uzamykacím mechanismem na druhém konci. Pro uchycení lanka doporučujeme vzpěru mezi deskou a bokem pracovního stolu – viz fotografie níže. Rozkliknutím si je zobrazíte ve vyšším rozlišení.