Počítače, připojení a příslušenství

Návštěvníkům knihovny přístupné počítače

Počítače v knihovně jsou součástí sítě Univerzitních počítačových studoven. Aktuálně je pro čtenáře knihovny dostupných 28 osobních počítačů:

  • 4 počítače „na stojáka“ hned u vchodu do knihovny, dva z nich jsou vyhrazeny na vyhledávání v knihovním katalogu.
  • 13 počítačů se nachází v počítačové studovně v horním patře knihovny. Počítače mají přístup na Internet a jsou vybaveny obvyklými kancelářskými aplikacemi.
  • 4 počítače se nacházejí v čítárně časopisů ve spodním patře a rozšiřují tak kapacitu počítačové studovny.
  • Zbývajících 5 počítačů je umístěno ve studijních boxech (po jednom v každém boxu) a funkčně jsou totožné s těmi z počítačové studovny. Více k technice v boxech najdete zde.

Pro přihlášení na počítače je (narozdíl od jiných učeben na ESF) nutné použít UČO a sekundární heslo. Z počítačů je možné tisknout si své dokumenty a přímo v prostorách využít též dva kopírovací přístroje.
více informací o tisku a kopírování v knihovně
více informací o univerzitních počítačových studovnách

Používání notebooků

V knihovně je možné pracovat s vlastním notebookem, připojit jej do počítačové sítě se lze bezdrátově prostřednictvím sítě Eduroam (celý prostor knihovny by měl mít dostatečné pokrytí).
popis konfigurace připojení

Příslušenství k vypůjčení

U výpůjčního pultu jsou k dispozici k vypůjčení USB kabely s konektory Micro USB, Lightning a USB-C. Nabízíme také nabíječky.

Zámky na notebooky

Oproti zástavě (např. ISIC nebo jiná podobná průkazka) vám zapůjčíme zámek na notebook, samozřejmě včetně klíče. Můžete si tak v průběhu práce odběhnout, aniž byste se museli obávat, že notebook mezitím „záhadně zmizí“.

Jedná se o tradiční řešení v podobě lanka s očkem na jednom konci a uzamykacím mechanismem na druhém konci. Pro uchycení lanka doporučujeme vzpěru mezi deskou a bokem pracovního stolu – viz fotografie níže. Rozkliknutím si je zobrazíte ve vyšším rozlišení.

Uzamčený notebook
Detail uchycení zámku k notebooku
Detail uchycení lanka ke stolu

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.