Economic Policy

Doktorské studium v prezenční nebo kombinované formě v anglickém jazyce.

Program je možné studovat pouze jednooborově.

Podat přihlášku

Přijímací řízení do DSP 2024/2025 (podzim 2024)
Termín podání přihlášky do půlnoci 30. 4. 2024.

Co se naučíte

Studium je zaměřeno na získání hlubších teoretických poznatků v oblasti ekonomie, zejména makroekonomie a hospodářské politiky. Absolvent je schopen samostatně analyzovat a hodnotit ekonomické jevy, a to především ve vazbě na hospodářskou politiku, dokáže kriticky hodnotit reálný ekonomický vývoj, vyjadřovat se k prováděným hospodářsko-politickým opatřením a zároveň dokáže taková opatření samostatně navrhovat. Bude ovládat výzkumné postupy ke komplexní analýze národohospodářských a hospodářsko-politických situací. Bude také sám schopen tvořit koncepce, programy, projekty a analýzy v této oblasti.

Jedním z největších omylů je posuzovat politické strategie a programy na základě jejich záměrů, a ne jejich výsledků.
Milton Friedman

Chcete vědět víc?

Web studijního programu Hospodářská politika:

Uplatnění absolventů

Absolventi programu Economic Policy jsou vybaveni pro uplatnění v rámci širokého spektra odborných ekonomických profesí, vysokoškolské výuky i samostatné vědecké kariéry. Najdou uplatnění jako autoři strategií řešení ekonomických problémů ve všech úrovních (centrální, oblastní i lokální), jako poradci a experti politických subjektů a státní správy. Najdou uplatnění ve vrcholových a výkonných funkcích státní a regionální správy a v orgánech Evropské unie, tzn. v ústředních a regionálních orgánech, které vytvářejí podmínky pro fungování ekonomických subjektů. Dále se absolventi uplatní v analytických a výzkumných sekcích bank, finančních institucí a průmyslových a obchodních společností.

Podmínky přijetí

Detailed information about the admission procedure can be found on the ECON.MUNI website https://www.econ.muni.cz/en/admissions/phd-studies/how-to-apply/entrance-examinations

1. 1. – 30. 4. 2024

Termín pro podání přihlášek