Základy podnikání pro širokou veřejnost

Termín bude upřesněn

Pro koho

Kurz je vhodný jak pro ty, kdo uvažují o rozjezdu vlastního podnikání, tak také pro odvážlivce, kteří už na vlastní noze jsou. V neposlední řadě se kurz bude hodit také studentům.

Cíl

Jak se liší podnikání od zaměstnání, kdy se do něj pustit a čím začít? Co by vlastně měl takový podnikatel umět a zvládat? Jaký by měl být? Jak vytvořit produkt, o který budou mít zákazníci zájem, a uvést ho na trh? Kdy se poohlížet po zaměstnancích a jak podnik zorganizovat? Jaké regulaci ze strany státu podnikání podléhá? Kde získat peníze na rozjezd podniku a kolik jich je vlastně potřeba?

Tento kurz přináší odpovědi na tyto a mnohé další otázky.

• Nápad, cíl a plán.
  • Podnikatelské prostředí.
  • Marketing.
  • Organizování, právo a finance.

Lektorka:
Ing. Bc. Alena Šafrová Drášilová, Ph.D.

Odborná asistentka na Katedře podnikového hospodářství Ekonomicko-správní fakulty MU, kde se věnuje výuce podnikatelských a manažerských předmětů. Ve výzkumu se zabývá především mezinárodním managementem a internacionalizací podniků. Ráda otevírá možnosti podnikání lidem z různých odvětví a oborů, protože věří, že podnikavost je motor, který žene společnost kupředu. I proto napsala v roce 2019 knihu Základy úspěšného podnikání vydanou v nakladatelství Grada.

Mgr. et Mgr. Tereza Kunešová

e‑mail: