Naši experti pro oblast „Veřejná správa“

Působí jako asistent na Katedře veřejné ekonomie Ekonomicko-správní fakulty (ESF) MU a ředitel Institutu veřejné správy ESF MU. Zabývá se hlavně problematikou finančního řízení v soukromém i veřejném sektoru se zaměřením na města a obce, dále pak také marketingem ve veřejném sektoru (specializace: veřejná správa, sport). Podílí se na řešení projektů pro veřejnou správu a územní samosprávu i mezinárodních projektů.

Zabývá se teorií veřejného sektoru a tématy souvisejícími s ekonomickými dopady veřejných politik, otázkou veřejných služeb a správou veřejných statků. V Česku patří k průkopníkům tzv. experimentální ekonomie, metody na hranici psychologie, pomocí které s kolegy zjišťuje např. to, jak jsou lidé ochotni přispívat na veřejné statky nebo jaké mají sklony ke korupčnímu jednání.

Nenašli jste svého experta nebo se vám ho nepodařilo kontaktovat? Obracet se můžete i na Oddělení vnějších vztahů ESF MU. E-mail katerina.eliasova@econ.muni.cz, tel. 549 494 978.