Státní závěrečné zkoušky
na Katedře financí

Průběh zkoušky

Státní závěrečná zkouška (SZZ) pro studenty bakalářských a navazujících magisterských studijních programů od akademického roku 2019/2020 se skládá ze dvou částí a trvá celkově 45 minut:

• obhajoba závěrečné práce (30 minut),
  • odborná rozprava (15 minut).

Státnice začínají obhajobou závěrečné práce (bakalářské, závěrečné, diplomové práce), která má tyto části:

• úvodní vstup studenta - prezentace cíle, metodiky, výsledků a závěrů práce doplněná prezentací v PowerPointu nebo PDF v rozsahu maximálně 15 minut,
  • seznámení studenta a členů komise s posudky vedoucího a oponenta práce - komise vybere otázky z posudků, které student zodpoví,
  • odpovědi studenta na otázky z posudků, příp. reakce na posudek a diskuse nad závěrečnou prací.

Po obhajobě závěrečné práce následuje odborná rozprava, která je zaměřena k tématu obhajované závěrečné práce a její obsahový rámec je dán výčtem povinných a povinně volitelných předmětů daného studijního programu. Seznam těchto předmětů dle programů je uveden vpravo.

Předseda komise pro státní závěrečné zkoušky může v jednotlivých případech rozhodnout o zkrácení nebo prodloužení výše uvedených časových limitů, bude-li to vzhledem k průběhu zkoušky nezbytné nebo účelné.

Výsledek SZZ je dle rozhodnutí příslušné zkušební komise sdělen v daný den každému studentovi samostatně po skončení jeho zkoušky, nebo všem studentům hromadně po zkouškách všech studentů.

Aktuální termíny

Bakalářské státní závěrečné zkoušky

Termíny pro studenty bakalářských studijních programů Finance (řádný i opravný termín, prezenční i kombinované studium):

• 23. 1. - 23. 1. 2024
    • Harmonogram ZDE
  • 6. 2. 2024
    • pro studenty, kteří byli v podzimním semestru 2023 na Erasmu

Magisterské státní závěrečné zkoušky

Termíny pro studenty navazujících magisterských studijních programů Finance (specializace Finanční trhy, instituce a technologie a Finanční řízení, účetnictví a daně):

• 30. 1. - 31. 1. 2024
    • Harmonogram ZDE
  • 6. 2. 2024
    • pro studenty, kteří byli v podzimním semestru 2023 na Erasmu

Přehled všech aktuálních termínů a přihlášení k SZZ také viz Harmonogram akademického roku

Seznam předmětů dle programů

POZOR! Informace pro aktivní a bývalé studenty NMgr. programu Finance bez specializací

Seznam předmětů k SZZ platný pro aktivní studenty NMgr. programu Finance bez specializací a pro absolventy, kteří SZZ absolvovali do února 2023 (vč.), je k dispozici zde. Průběh SZZ se řídí informacemi uvedenými na této stránce.

V případě započetí SZZ před akademickým rokem 2019/2020 (tj. vykonání části SZZ) jsou informace o průběhu a tematické okruhy/otázky uvedeny zde.

Máš otázky k průběhu SZZ na Financích?

Neboj se zeptat našeho programového konzultanta e-mailem, přes MS Teams nebo osobně v konzultačních hodinách uvedených v IS MUNI.