Informace k praxím

Získej zkušenosti již během studia

Již v průběhu studia můžeš propojit své teoretické znalosti s aplikační sférou. Studenti programů Finance a Finance a právo mají možnost si dobrovolně zapsat volitelný předmět MPF_PRAX Praxe, jehož náplní je absolvování praxe ve zvolené společnosti. Studenti profesního programu Finance, účetnictví a daně mají praxi v průběhu svého studia povinnou a zapisují si povinný předmět BKF_PRAX Praxe.

Možnosti praxe

• Generali Česká pojišťovna, a.s.
  • Česká podnikatelská pojišťovna, a.s.
  • Dynatech, s.r.o.
  • Seyfor, a.s.
  • Frank Bold
  • Efekta IZ s.r.o.
  • PKF Apogeo Group, SE
  • UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s., Brno
  • jiná společnost dle vlastního výběru nebo z nabídky ECON MUNI po schválení garantem předmětu Praxe

Podrobnější informace a podmínky praxe jsou uvedeny v sylabu předmětů Praxe v IS MUNI (viz tlačítko).​

Podmínky praxe

Volitelný předmět MPF_PRAX Praxe Povinný předmět BKF_PRAX Praxe

Garant

Ing. Petr Valouch, Ph.D.

garant předmětů Praxe na Katedře financí

e‑mail:

Povinná praxe pro studenty programu Finance, účetnictví a daně

Povinnou součástí studijního programu Finance, účetnictví a daně je praxe v rozsahu 12 týdnů (16 kreditů). V rámci ní si můžeš vyzkoušet, že nabyté znalosti ze školy je možné realizovat ihned v praxi při řešení konkrétních problémových situací. Dalším důležitým aspektem praxe je si připravit téma a podklady pro zpracování závěrečné práce. Praxi si můžeš rozložit po celou dobu studia tak, aby tě postupně provázela jeho průběhem a vhodně navazovala na jednotlivé předměty a postup zpracování tvé závěrečné práce.