Naši absolventi

Co říkají na studium na Financích naši absolventi?

Ondřej Moravanský

„Říkat, že ESF MU vybaví člověka kvalitním ekonomickým vzděláním, je asi zbytečným opakováním známého faktu. Vysoká škola na praxi samozřejmě zcela připravit nedokáže, nicméně dostatečné teoretické základy jsou v reálné práci nezbytná nutnost. Za hlavní přínos mého studia na ESF MU, jak v magisterském tak v doktorském stupni, však považuji navázání a udržení kontaktů se současnými a budoucími odborníky v nejrůznějších ekonomických oborech, v akademické, státní i komerční sféře, se kterými jsme si vždy ochotni navzájem poskytnout radu či odbornou pomoc v oblastech, ve kterých má ten druhý větší přehled.“

Ondřej Moravanský
Risk analytik HOME Credit International

Petra Kučavíková

„Štúdium na katedre financií mi dalo kvalitný základ pre môj ďalší profesijný život. Poznatky, ktoré som nadobudla v rámci predmetov, ako zaistenie alebo účtovníctvo finančných inštitúcií, využívam vo svojej každodennej praxi. Okrem samotného štúdia som bola obklopená množstvom zaujímavých ľudí a vybudovala som si vynikajúce priateľstvá.“

Petra Kučavíková
Controller financí a zajištění, Direct pojišťovna

Jan Svoboda

„Již při studiu na ESF MU jsem dostal příležitost ověřit si získané informace i prakticky v týmu korporátního bankovnictví UniCredit Bank. Praxe je pro každého studenta velice důležitá, ale bez teoretických předpokladů a znalostí nabytých na ESF MU by nebyla možná. V době studia jsem neuměl posoudit důležitost učiva a nyní, deset let po absolvování, stále využívám znalosti finanční analýzy a hodnocení kreditního rizika osvojené na ESF MU.“

Jan Svoboda
ředitel Centra firemní klientely (SME Jižní Morava II), UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

Stanislav Petřík

„Studium na ESF MU mi poskytlo kvalitní vzdělání a rozšíření obzorů nejen v ekonomických oblastech. Především mi ale otevřelo dveře do světa financí a poskytlo ty správné kontakty a podněty, které silně ovlivnily moji kariéru i osobní život.“

Stanislav Petřík
senior manažer a leader oddělení účetních služeb pro Českou republiku a Slovensko, Ernst & Young

Markéta Smolková

„Volba studia financí na ESF MU byla pro můj rozvoj a směřování klíčová. Poskytla mi skvělý teoretický základ, rozhled, v jakých oblastech se mohu uplatnit a umožnila propojit studium s prací a zapojit se do mnoha mimoškolních aktivit, kde jsem získala řadu důležitých kontaktů.“

Markéta Smolková
Audit Analyst at Deloitte Czech Republic

Radovan Studník

„Na ESF oceňuji nejen akademickou úroveň, ale i možnosti fakulty v oblasti vztahu se zahraničními univerzitami a vysoké požadavky na úroveň cizích jazyků. Katedra financí nabízí kvalitní analyticky orientované předměty, napr. ekonometrii, které vybaví absolventa znalostmi pro dnešní, kvantitativně orientovaný svět financí.“

Radovan Studník
Portfolio Manager at family office/hedge fund