Uznávání zkoušky z cizího jazyka

v kombinovaném bakalářském studiu

uznává se písemná část zkoušky BKJ_JAJ1
First Certificate in English (FCE)
uznává se písemná část zkoušky BKJ_JAJ1
Certificate in Advanced English (CAE)
uznává se písemná část zkoušky BKJ_JAJ1
Certificate of Proficiency in English (CPE)
Business English Cerificate (BEC)- level Vantage, level Higher
uznává se písemná i ústní část zkoušky BKJ_JAJ1
TOEFL
TOEFL / ITP TOEFL (PBT):
nejméně 570 bodů – písemná část zkoušky BKJ_JAJ1
TOEFL (CBT):
nejméně 225 bodů – písemná část zkoušky BKJ_JAJ1
TOEFL (iBT):
nejméně 77 bodů – písemná část zkoušky BKJ_JAJ1
Zápočet předmětu BPJ_JI2A z ESF MU
uznává se písemná část zkoušky BKJ_JAJ1
Zkouška z anglického jazyka na jiné fakultě MU nebo jiné VŠ (úroveň B2 nebo vyšší, kurz se zaměřením na obchodní jazyk)
uznává se zkouška BKJ_JAJ1 (byla-li součástí zkoušky i ústní část, uzná se zkouška celá, jinak se uzná jen její písemná část)
Zkouška z anglického jazyka na jiné fakultě MU nebo jiné VŠ (úroveň B2 nebo vyšší, kurz se zaměřením na obecný jazyk)
uznává se písemná část zkoušky BKJ_JAJ1
vysokoškolský diplom z bakalářského nebo magisterského studia oboru anglický jazyk
uznává se písemná část zkoušky BKJ_JAJ1
  • Jiné získané certifikáty odpovídající úrovně mohou být po posouzení uznány na základě žádosti a podle dosaženého výsledku.
  • Uznány mohou být pouze certifikáty a zkoušky z anglického jazyka na jiné fakultě MU či na jiné vysoké škole, pokud od jejich složení neuplynuly více než čtyři roky.
  • Zkoušku nebo část zkoušky lze uznat pouze v závislosti na výsledku posouzení její úrovně na základě doloženého sylabu předmětu a obsahu a formy zkoušky.
Němčina
Goethe-Zertifikat úrovně B2 nebo vyšší
TestDaF (B2 – C1)
B2 Mittelstufe Deutsch (B2 MD) nebo vyšší úroveň
uznává se písemná část zkoušky BKJ_JNJ1
Oberstufe Deutsch C1 (zkouška ÖSD)
uznává se písemná část zkoušky BKJ_JNJ1
Zentrale Oberstufenprüfung (ZOP) s platností do roku 2018 (od 2012 nahrazen Goethe-Zertifikat C2)
uznává se písemná část zkoušky BKJ_JNJ1
Kleines Deutsches Sprachdiplom (KDS) s platností do roku 2018 (od 2012 nahrazen Goethe-Zertifikat C2)
uznává se písemná část zkoušky BKJ_JNJ1
Großes Deutsches Sprachdiplom (GDS) s platností do roku 2018 (od 2012 nahrazen Goethe-Zertifikat C2)
uznává se písemná část zkoušky BKJ_JNJ1
B2 – C1 Zertifikat Deutsch (do konce roku 2013), B2 – C1 Zertifikat Deutsch Österreich (od roku 2014)
uznává se písemná část zkoušky BKJ_JNJ1
Zertifikat Deutsch für den Beruf (ZDfB)
uznává se písemná i ústní část zkoušky BKJ_JNJ1
Wirtschaftssprache Deutsch C2 (zkouška ÖSD)
uznává se písemná i ústní část zkoušky BKJ_JNJ1
Prüfung Wirtschaftsdeutsch International (PWD)
Zápočet předmětu BPJ_JI2N z ESF MU
uznává se písemná část zkoušky BKJ_JNJ1
Zkouška z německého jazyka na jiné fakultě MU nebo jiné VŠ (úroveň B2 nebo vyšší, kurz se zaměřením na obchodní jazyk)
uznává se zkouška BKJ_JNJ1 (byla-li součástí zkoušky i ústní část, uzná se zkouška celá, jinak se uzná jen její písemná část)
Zkouška z německého jazyka na jiné fakultě MU nebo jiné VŠ (úroveň B2 nebo vyšší, kurz se zaměřením na obecný jazyk)
uznává se písemná část zkoušky BKJ_JNJ1
vysokoškolský diplom z bakalářského nebo magisterského studia oboru německý jazyk
uznává se písemná část zkoušky BKJ_JNJ1
  • Uznány mohou být pouze certifikáty a zkoušky z německého jazyka na jiné fakultě MU či na jiné vysoké škole, pokud od jejich složení neuplynuly více než čtyři roky.
  • Z důvodu prokazatelné neznalosti studenta v rámci absolvovaných částí výuky je dle čl. 14 odst. 3 Studijního řádu uznání předmětu podmíněno složením rozdílové zkoušky ekvivalentní s řádnou zkouškou.
Francouzština
DELF B2 a certifikát B2 z bilingvních gymnázií neekonomického smě­ru
DALF C1 a certifikát C1 z bilingvních gymnázií neekonomického smě­ru
DELF Pro B2
uznává se písemná i ústní část zkoušky BKJ_JFJ1
DFP Affaires B2 a vyšší
uznává se písemná i ústní část zkoušky BKJ_JFJ1
Zápočet předmětu BPJ_JI2F z ESF MU
uznává se písemná část zkoušky BKJ_JFJ1
Zkouška z francouzského jazyka na jiné fakultě MU nebo jiné VŠ (úroveň B2 nebo vyšší, kurz se zaměřením na obchodní jazyk)
uznává se zkouška BKJ_JFJ1 (byla-li součástí zkoušky i ústní část, uzná se zkouška celá, jinak se uzná jen její písemná část)
Zkouška z francouzského jazyka na jiné fakultě MU nebo jiné VŠ (úroveň B2 nebo vyšší, kurz se zaměřením na obecný jazyk)
uznává se písemná část zkoušky BKJ_JFJ1
vysokoškolský diplom z bakalářského nebo magisterského studia oboru francouzský jazyk
uznává se písemná část zkoušky BKJ_JFJ1
  • Uznány mohou být pouze certifikáty a zkoušky z francouzského jazyka na jiné fakultě MU či na jiné vysoké škole, pokud od jejich složení neuplynuly více než čtyři roky.
Španělština
DELE B2 – C1
Certificado de español de los negocios B2 – C1
uznává se písemná i ústní část zkoušky BKJ_JSJ1
Diploma de español de los negocios C2
uznává se písemná i ústní část zkoušky BKJ_JSJ1
Zápočet předmětu BPJ_JI2S z ESF MU
uznává se písemná část zkoušky BKJ_JSJ1
Zkouška ze španělského jazyka na jiné fakultě MU nebo jiné VŠ (úroveň B2 nebo vyšší, kurz se zaměřením na obchodní jazyk)
uznává se zkouška BKJ_JSJ1 (byla-li součástí zkoušky i ústní část, uzná se zkouška celá, jinak se uzná jen její písemná část)
Zkouška ze španělského jazyka na jiné fakultě MU nebo jiné VŠ (úroveň B2 nebo vyšší, kurz se zaměřením na obecný jazyk)
uznává se písemná část zkoušky BKJ_JSJ1
vysokoškolský diplom z bakalářského nebo magisterského studia oboru španělský jazyk
uznává se písemná část zkoušky BKJ_JSJ1
  • Uznány mohou být pouze certifikáty a zkoušky ze španělského jazyka na jiné fakultě MU či na jiné vysoké škole, pokud od jejich složení neuplynuly více než čtyři roky.