Centrum informačních a komunikačních technologií - CIKT

O nás

Centrum informačních a komunikačních technologií zajišťuje péči o počítačovou síť na půdě Ekonomicko-správní fakulty MU. Zabezpečuje chod čtyř počítačových učeben (VT105, VT202, VT204 a VT206) určených pro výuku a počítačové laboratoře (VT203) sloužící k ekonomickým experimentům. Dále spravuje veškerou výpočetní a multimediální techniku v jedenácti přednáškových sálech (P) a třinácti seminárních místnostech (S). Celkově se počítačová síť na ESF skládá z asi 600 počítačů spravovaných naším centrem.

Tým CIKT

agenda

Spravuje servery s OS UNIX a síťovou infrastrukturu fakulty

Spravuje web Ekonomicko-správní fakulty a další webové stránky provozované pod doménou econ.muni.cz. Spolupracuje na správě a rozvoji systému Studium On‑line.

agenda

Spravuje uživatelské účty – založení, úpravy, mazání a blokování účtů; generování zapomenutých hesel; přidělení přístupových práv na Vašich počítačích se systémem MS Windows; řeší licenční otázky pro použití software a poradí Vám s ISem.

agenda

Spolupracuje s vedoucím CIKT na správě síťové infrastruktury a serverů s OS UNIX a stará se o vaše počítače.

agenda

Stará se o nákup a reklamace výpočetní techniky; spravuje multimediální techniku v přednáškových sálech; zapůjčuje multimediální techniku; pořizuje a upravuje záznamy z přednášek a jiných akcí; tvorba prezentací; stará se o mobilní telefonii.

agenda

Stará se o Vaše počítače, pokud Vám tedy nefunguje počítač, tiskárna nebo nějaký program, volejte jeho; zapůjčuje multimediální techniku; stará se o výpočetní techniku v počítačových učebnách a seminárních místnostech.

Jak nás kontaktovat

Pokud máte požadavek na CIKT ESF a nevíte na koho se obrátit, napište jej na adresu cikt@econ.muni.cz. Požadavek bude zaznamenám v našem helpdeskovém systému a převezme si jej kompetentní pracovník.

Při urgentních problémech s technikou v přednáškových sálech, seminárních místnostech nebo počítačových učebnách můžete volat pohotovostní číslo CIKT 778 769 631.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.