nás

Katedra regionální ekonomie a správy

Katedra regionální ekonomie a správy byla založena v roce 1995 a po celou dobu své existence garantuje bakalářské a magisterské studijní obory zaměřené na oblast regionálního rozvoje. Kromě doktorského programu v současnosti nabízíme studium bakalářského programu Regionální rozvoj a cestovní ruch a magisterského programu Regionální rozvoj se specializacemi Projektový management a Cestovní ruch. Naši absolventi rozumí prostorovým aspektům ekonomického rozvoje a možnostem jejich ovlivňování prostřednictvím rozmanitých veřejných politik. Silnou stránkou našich absolventů je schopnost promítnout do svého myšlení a rozhodování teritoriální specifika ekonomického rozvoje.

Součástí katedry jsou Výzkumný institut pro inovace a Institut cestovního ruchu. Již od roku 1998 pořádáme každoročně Mezinárodní kolokvium o regionálních vědách, které se za dobu své existence stalo uznávanou vědeckou akcí. Od roku 2010 pořádáme také Mezinárodní kolokvium o cestovním ruchu.

Mezi naše úspěšné absolventy patří například:

• Robert Franče, vedoucí oddělení Erasmus, Evropská komise
  • Monika Hlávková, projektová manažerka Centrály cestovního ruchu