Připojení síťových disků V: a H: z domova

Pro přístup k síťovému disku V: a H: je možné použít například program Sftp Net Drive 2017.

Program je možné stáhnout zde.

Po instalaci programu postupujte podle obrázkových návodů:

Obrázkový návod pro nastavení programu Sftp Net Drive 2017 pro připojení disku V:

Obrázkový návod pro nastavení programu Sftp Net Drive 2017 pro připojení disku H:

Upozornění:

Program Sftp Net Drive 2017 umí v jednu chvíli pracovat pouze s jedním připojeným diskem.

Pokud používáte program pro připojení disku H: i disku: V, je vždy nutné používaný disk odpojit a teprve následně připojit disk druhý.

Alternativní programy pro přístup k síťovým diskům

Pro přístup k síťovým diskům je možné použít jakýkoliv FTP (SFTP) klient, například WinSCP případně FileZilla.

Poznámka: V případě použití WinSCP a podobných programů je ve většině případů nutné zkopírovat si soubory k sobě do počítače a až následně je otevřít/upravovat - WinSCP neumí v základním nastavení otevírat jiné než textové soubory (.txt, .csv) - soubory s příponou .docx či .xlsx se Vám při otevření v programu WinSCP v základním nastavení nezobrazí správně.

Obecná konfigurace FTP klienta pro připojení disku V:

• server: ds02.econ.muni.cz
  • port: 2233
  • protokol: SFTP
  • username: UČO (případně jiný username)
  • heslo: fakultní heslo

Obecná konfigurace FTP klienta pro připojení disku H:

• server: stargate.econ.muni.cz
  • port: 2222
  • protokol: SFTP
  • username: UČO (případně jiný username)
  • heslo: fakultní heslo