Výzkumníci z ESF přispějí ke zlepšení ovzduší v Brně

8. 2. 2022 Ekonomicko-správní fakulta MU

Dominika Tóthová a Vilém Pařil v loňském roce odstartovali projekt Monitoring a opatření ke zlepšení kvality ovzduší na území města Brna, jehož cílem je zmapovat imisní zátěž znečisťujících látek a na základě těchto poznatků formulovat konkrétní kroky ke zkvalitnění životního prostředí v Brně.

Měření začalo v úterý 8. února, kdy byl uveden do provozu speciálně vybavený měřící vůz. V ranních hodinách o startu měření informoval Vilém Pařil s Dominikou Tóthovou v reportáži Studia 6 na ČT 24. K příležitosti spuštění měření ovzduší se v Brně-Líšni konala tisková konference, na které výzkumníci Ekonomicko-správní fakulty MU spolu se zástupci města Brna popsali cíle projektu a další detaily měření.

Měřit se bude také individuální zátěž obyvatel na cestách do práce nebo do školy. Několik dobrovolníků bude vybaveno malými přenosnými senzory, které budou zaznamenávat míru znečištění při pohybu po městě.

Celé znění vydané tiskové zprávy si můžete přečíst níže.

Fotografie z reportáže a z tiskové konference