Student ESF MU na stupni vítězů v soutěži Komory daňových poradců o nejlepší diplomku

5. 11. 2021 Filip Hampl

Čtvrtý ročník soutěže Komory daňových poradců o nejlepší diplomovou práci zná své vítěze a je mezi nimi i náš student Radim Procházka. V konkurenci 13 studentů z 8 vysokých škol se se svou prací na téma „Účetní a daňová specifika svěřenského fondu“ zpracovanou na Katedře financí pod vedením Filipa Hampla umístil na krásném druhém místě.

Ve své práci se Radim zaměřil na svěřenské fondy z účetního a daňového pohledu. Na základě analýzy a komparace fungování svěřenských fondů u nás a v Kanadě navrhl optimální účetní a daňové řešení pro založení a správu konkrétního svěřenského fondu zakládaného podnikající fyzickou osobou, a to jak z pohledu zakladatele, správce, tak i beneficienta tohoto fondu.

Odborná komise hodnotila jednotlivé práce na základě řady kritérií, mj. invenčnosti a argumentační přesvědčivosti, souladu s profesí daňového poradce či využitelností závěrů v praxi. Vedle finanční odměny byla Radimovi nabídnuta možnost publikovat závěry své diplomové práce v odborném periodiku vydávaném Komorou daňových poradců.

K úspěchu srdečně gratulujeme.