ESF je součástí finančního programu CFA

Ekonomicko-správní fakulta se zapojila do mezinárodního programu CFA Institute University Affiliation organizace CFA, která sdružuje odborníky z oblasti investic a financí a uděluje jim prestižní titul Chartered Financial Analyst.

19. 5. 2017 Marta Vavřinová

Díky tomuto kroku budou mít studenti programu finance a účetnictví přístup k vybraným učebním materiálům institutu a také ke cvičným testům potřebným pro udělení titulu. Navíc tři studenti ročně mohou získat stipendium na složení zkoušky.

CFA je mezinárodně uznávaný titul, pro jehož získání musí zájemce postupně projít tři úrovně zkoušek. „Testují se znalosti z oblastí investování, analýzy cenných papírů či ekonomie a pro zisk titulu je také potřeba praxe v oboru,“ přiblížila odborná asistentka katedry financí Ekonomicko-správní fakulty MU a koordinátorka spolupráce s CFA Society Dagmar Linnertová.

Zapojení se do univerzitního programu mezinárodní instituce znamenalo prokázat, že studijní program finance a účetnictví minimálně ze sedmdesáti procent odpovídá požadavkům, a to jak po stránce odborné, tak v otázkách etiky.

„Pro fakultu to znamená lepší propojitelnost s praxí, studenti mohou každoročně získat tři účelová stipendia, stát se součástí globální komunity top expertů a po absolvování zvýšit svoji cenu na trhu práce,“ uvedl Matěj Liberda, předseda Klubu investorů Brno, což je studentská organizace sdružující zájemce o investování, jejíž členové se významně podíleli na zapojení do programu.

CFA Institute je globální organizace, která sdružuje investiční odborníky a zaštiťuje program CFA. Hlavním cílem organizace je vytvořit prostředí, kde jsou zájmy investorů na prvním místě, trhy fungují efektivně a ekonomiky rostou. Institut má více než 130 tisíc členů ve 150 zemích, z toho 120 tisíc držitelů titulu CFA a 145 místních asociací. V České republice je to CFA Society Czech Republic.

Tým z katedry financí získal 2. místo v regionálním kole soutěže CFA Institute Research Challenge