Cena rektora Masarykovy univerzity pro Vladimíra Hyánka

13. 10. 2020 redakce Magazínu M

Nepříznivá epidemická situace znemožnila na jaře i na podzim pořádání tradičního obřadu Dies academicus. Ceny rektora nejlepším vědcům, studentům i pedagogům a také medaile pro vybrané osobnosti přesto našly své držitele. Ve čtvrtek 8. října předali většině z nich medaile a ceny rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš a prorektor MU Jiří Hanuš.

Vladimír Hyánek z Katedry veřejné ekonomie byl rektorem oceněn v kategorii Cena rektora pro vynikající pedagogy v oblasti ekonomie a informatiky. Tímto mu srdečně gratulujeme!

Vladimír Hyánek se specializuje na veřejnou ekonomii, teorii neziskového sektoru, veřejné služby a sociální inovace. Od roku 2016 vede centrum, které se zabývá interdisciplinárním výzkumem neziskového sektoru a občanské společnosti. Do svého výzkumu zapojuje i své studenty, kteří tak mohou rozvíjet své znalosti v praxi. Jako pedagog se věnuje také nestátnímu neziskovému sektoru, jeho ekonomice a řízení a veřejné ekonomii. Věnuje se také vedení bakalářských a magisterských závěrečných prací. Studenti oceňují především prakticky zaměřená cvičení, při kterých klade Hyánek velký důraz na diskusi a kritické myšlení a pro větší názornost zařazuje také hry a drobné experimenty.

(Text částečně převzat z Magazínu M.)