Orientační týden pro studenty a studentky ESF MU

20. 8. 2021 Ekonomicko-správní fakulta MU

Milé studentky a studenti, pilně pro vás připravujeme orientační týden, který se uskuteční 13.–17. září 2021 na půdě Ekonomicko-správní fakulty, kde se všichni po dlouhé odmlce budeme moci setkat osobně. Už teď se můžete těšit na zajímavý program, který vám usnadní první ročník vysoké školy nebo i další průchod studiem, které mnozí z vás ve standardním režimu ještě nezažili. Nechceme totiž, abyste se po návratu či při prvním vkročení do vaší nové životní etapy cítili ztracení.

V pondělí 13. září 2021 se uskuteční neformální imatrikulace studentů prvních ročníků prezenčních bakalářských programů a hned na to se můžete podívat na slavnostní shromáždění Akademické obce, na které vás zve děkan fakulty a předsedkyně Akademického senátu ESF MU. V průběhu dne budou také probíhat komentované prohlídky fakulty „od sklepa po střechu“ plné užitečných informací o každodenním životě na fakultě, menze, knihovně, ISIC kartě atd. V pondělí také připravujeme garden party, na které se můžete potkat s vyučujícími a svými spolužáky.

V úterý 14. 9. 2021 chystáme pro první ročníky bakalářských programů seznámení s informacemi studijního oddělení (jak projít studiem a na co si dát pozor), zahraničního oddělení (kdy a kam vyjet do ciziny), dále představíme Centrum jazykového vzdělávání, konzultační centrum Katedry práva, možnosti sportovního vyžití na MU, knihovnu a její informační zdroje, spolky na MUNI ECON a možnosti spolupráce s fakultou. Zúčastnit se mohou ale i vyšší ročníky, protože víme, že opakování je matkou moudrosti, že ano. 😊

Podobně tomu bude i ve čtvrtek 16. 9. 2021, kdy jeden blok s úvodními informacemi bude určen začínajícím studentům a studentkám navazujícího magisterského studia. Zúčastnit se však mohou opět i ti, kdo si budou chtít informace osvěžit v paměti. Další blok bude pak určený posledním ročníkům studia, pro které máme nachystané informace od studijního oddělení (jak úspěšně dojít ke státnicím), představíme možnosti doktorského studia na MUNI ECON a kam svou zářnou kariéru směřovat dál, to s vámi projde Kariérní centrum MU.

Ve středu proběhnou aktivity některých kateder – Katedra regionální ekonomie a správy, Katedra financí, Katedra ekonomie a Katedra veřejné ekonomie. Katedra veřejné ekonomie začne ale již v úterý odpoledne a Katedra podnikového hospodářství si vyhradila pátek. Přesný program se brzy dozvíte.

V pátek se sejdeme se studenty a studentkami profesních bakalářských programů, kteří se dozví důležité informace o průchodu studiem, jazycích apod. a následně také informace specifické pro jednotlivé studijní programy. V případě zájmu pak můžeme utužovat vztahy v některém z brněnských restauračních zařízení.

Více informací k programu a registraci najdete ZDE.

V případě dotazů se obracejte na rezervace@econ.muni.cz.

Těšíme se na vás všechny v týdnu od 13. 9.!