Zpravodaj

James Alm bude přednášet na ESF

Zveme vás na přednášku profesora Jamese Alma z Tulane University v New Orleans! Přednášet bude na téma, jestli Je ekonomie důležitá pro veřejnou politiku? Téma jeho přednášky se zaměřuje na potenciál a limity ekonomie pro analýzu a design veřejné politiky. Přednáška se opírá o dlouholetý výzkum v oblasti aplikace experimentálních a behaviorálních metod v ekonomii.

Profesor Alm se svém profesním životě se zaměřuje na výzkum otázek spojených s veřejnou ekonomií, zejména s daňovými úniky, reformou daňových systémů, ale i korupcí a ekonomickým růstem. Prof. Alm úzce spolupracuje s předními mezinárodními organizacemi (Světová Banka, Mezinárodní měnový fond, OSN) a aktivně podílel a podílí na fiskálních reformách v mnoha zemích světa (např. Bangladéš, Turecko, Maďarsko, Nepál, Rusko). Ve své akademické kariéře vydal několik odborných knih a více než 120 odborných článků v předních světových časopisech.

Prof. Alm přijíždí do Brna na pozvání Laboratoře experimentální ekonomie Masarykovy univerzity (MUEEL). Přednáška se koná v rámci série přednášek Seminar Series.

Přednáška se uskuteční v pátek 13.10. od 9:00 v prostorách Kapitulní síně Starobrněnského kláštera. Vstup do sálu je z vnější strany kláštera za kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Další informace se objeví na facebookové události.

autor: Marta Vavřinová | zobrazeno: 120x | URL zprávy: http://www.econ.muni.cz/n4411/