Zpravodaj

EYP 2017 učí mladé lidi aktivnímu občanství

V druhé půli července se v Brně uskuteční 85. Mezinárodní zasedání EYP – vlajková událost mezinárodní vzdělávací organizace European Youth Parliament (EYP). V brněnské metropoli se na 12 dní sejde téměř 300 mladých lidí ze 40 států v Evropě i mimo ni, aby projevili vlastní názory na aktuální evropské i globální výzvy a následně našli jejich řešení. Ta jsou následně předána k reflexi osobám s rozhodovací pravomocí.

V rámci doprovodného programu konference se 25. července v prostorách Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity uskuteční Večer aktivního občanství. Během něj se účastníci pokusí najít řešení na různé problémy – spojené například s inkluzí menšin, rovností pohlaví ve vzdělávání a na pracovním trhu nebo s mezigenerační spoluprací –, která se následně pokusí zrealizovat. ESF MUNI za tímto účelem navštíví např. Amnesty International, Nora – genderové informační centrum nebo Nadace Taťány Kuchařové.

autor: Marta Vavřinová | zobrazeno: 175x | URL zprávy: http://www.econ.muni.cz/n4359/