Zpravodaj

Join the SUCCESS program – Summer School in Budapest

Budapest Business School, University of Applied Sciences is organizing its SUCCESS program “Summit of Universities: Call for Central European Summer School.” Participants will be taught by professionals with real-world business experience who will be focusing on the special issues of Central European economy.

Duration of the summer school is 2 weeks between 30 July – 11 August, 2017. There is a possibility to stay one week longer to participate in Sziget Festival.

The tuition fee for the 2017 session is 600 € (accommodation and breakfast are included).

Applications should be submitted electronically until 30 April 2017.

More information is available here.

autor: Marta Vavřinová | zobrazeno: 317x | URL zprávy: http://www.econ.muni.cz/n4280/