A A A CZE ENG

XX. mezinárodní kolokvium o regionálních vědách

Katedra regionální ekonomie a správy

Vás srdečně zve na

XX. MEZINÁRODNÍ KOLOKVIUM O REGIONÁLNÍCH VĚDÁCH

14.–16. června 2017

Kurdějov, hotel Kurdějov

(mapa)

Tematické zaměření

Kolokvium představuje platformu pro setkání odborníků zabývajících se aktuálními tématy zkoumání evropských regionů, a to zejména českých a slovenských. Regiony jsou chápány jako územní jednotky mezi státem a obcí, z čehož se odvíjí potřebnost specifického přístupu k uchopení jejich problémů. V tomto smyslu se kolokvium tematicky zaměřuje na:

• otázky řešení regionálních disparit v kontextu politiky hospodářské, sociální a územní soudržnosti,
  • dopady aktivit institucí veřejné správy v oblasti implementace veřejných politik v obcích, městech a regionech,
  • hodnocení ekonomického, inovačního a znalostního potenciálu českých, slovenských a evropských regionů,
  • prostorové aspekty dopravy, cestovního ruchu, obyvatelstva, podnikatelského a životního prostředí.

Jednací jazyky

čeština, slovenština, angličtina

Registrace

Přihlašování probíhá prostřednictvím Obchodního centra Masarykovy univerzity do 21. 3. 2017 , přihlásit se je možné zde .

Sborník

Výstupem kolokvia bude recenzovaný sborník s ISBN, který vyjde v elektronické podobě na CD-ROM a bude publikován na stránkách kolokvia. Účastníkům bude sborník předán na kolokviu.
Sborník bude předložen k posouzení do Conference Proceedings Citation Index (CPCI) společnosti Thomson Reuters. Sborníky z let 2010 až 2016 byly do této databáze úspěšně zařazeny.

Odborná exkurze

Komentované prohlídky kurdějovského kostela, kostelní věže a podzemních chodeb.
Termín: středa 14. 6. 2017 v 17 a v 18 hodin (předpokládaná délka trvání je 60 minut).
Na exkurzi se přihlašujte v rámci registrace na kolokvium.

Pozvánka v pdf ke stažení zde.

V případě jakýchkoliv dotazů nebo problémů nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím e-mailu: kolokvium@econ.muni.cz

E-mail: kolokvium@econ­.muni.cz Adresa: Masarykova univerzita, Ekonomicko-správní fakulta, Lipová 41a, 602 00 Brno. Tel.: 549 49 4987, Fax: 549 49 1720

„Vyhledávák“ (EDS)

přehled elektronických zdrojů