A A A CZE ENG

Postavení ESF MU dle průzkumů

Grafy si kliknutím zobrazíte ve větším rozlišení.

Co víme od čerstvých absolventů univerzity

Nástupní platy absolventů MU

Každým rokem v průběhu června a července se MU ptá svých studentů, kteří právě ukončují své studium, jak byli se svým studiem spokojeni a jaké jsou jejich vyhlídky do dalšího života. Mnozí z nich již v tuto dobu pracují nebo mají domluven nástup do zaměstnání, proto také můžeme napříč fakultami porovnat jejich nástupní platy. Druhé místo v roce 2016 není pro ESF žádná výjimka, ocitá se zde pravidelně, stejně jako FI MU si hájí své prvenství. Kompletní zprávy z průzkumů naleznete zde.
Studium u nás má velkou hodnotu!

Srovnání s ostatními ekonomickými fakultami v Evropě

Celková spokojenost studentů se školou

Spokojenost s naší fakultou je zde zastoupena z hlediska vyučujících, vybavení fakulty, kvality a dostupnosti informací, knihovny, poskytovaných služeb či poradenství a přípravy pro praxi.
Prostě je to u nás fajn!

Doporučení studia na fakultě ostatním

Průzkum trendence Graduate Barometer probíhá rovněž každoročně a jedná se o největší výzkum v oblasti vzdělání a kariéry v Evropě. Otázky v dotazníku se zaměřují na to, jak jsou studenti spokojeni se svým studiem a co očekávají od své budoucí kariéry. Průzkum shromažďuje názory studentů z celé Evropy a vyhodnocuje rozdíly a podobnosti mezi jednotlivými zeměmi. ESF se průzkumu účastní již od roku 2007. K našemu potěšení více než 90 % odpovědělo, že by studium u nás doporučilo.
To je jasné PRO studia na ESF!

Postavení v žebříčku

Kvalita českých ekonomických fakult

Nejrůznějších žebříčků srovnávajících české vysoké školy se v tisku objevuje celá řada – s rozdílnými metodikami a spolehlivostí vstupních dat. Z minulosti známe žebříčky, které nelze považovat za věrohodné kvůli příliš nízkému počtu respondentů – studentů, na základě jejichž hodnocení byl žebříčkových index vypočítán. Toto však určitě neplatí pro žebříček vzešlý z šetření REFLEX 2013 realizovaný Střediskem pro vzdělávací politiku při Karlově univerzitě v Praze.
Kvalita u nás není jen slovo, je to realita!

Počet přihlášek versus kapacita fakulty

Nejžádanější ekonomické fakulty v ČR

Údaje z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy hovoří za vše. Statistiky ministerstva jsou dostupné zde.
Rozhodně to stojí za to!

Tak neváhejte a podejte si přihlášku!

Podpora pro uchazeče

E-mail: prihlaska@muni.cz