Váš prohlížeč nepodporuje (nebo nemáte zapnutý) JavaScript.
Webové stránky se nebudou zobrazovat správně. Některé funkce webových stránek jsou nyní omezeny.
Povolte aktivní skriptování v nastavení Vašeho prohlížeče, případně použijte prohlížeč, který JavaScript podporuje.
Vyhledávání
A A A CZE ENG

Proč studovat u nás

Proč studovat ekonomii

Hlavním z argumentů pro studium ekonomie je vysoká šance uplatnění absolventů na trhu práce. Absolventi se rozhodně nemusí bát pracovního zaměření společnosti, každá firma totiž potřebuje někoho, kdo rozumí financím, daním a dalším ekonomickým záležitostem. Během studia se dozvíte nejen, jaká částka z vašeho nákupu odchází do státní kasy prostřednictvím daní, ale naučíte se také znát důvody výše těchto daní. Zjistíte, proč stát nemůže zvýšit minimální mzdu nebo jak správně řídit strategii podniku, aby byl úspěšný a výdělečný. Stanete se odborníky na finance, mzdové účetnictví nebo management podniku.

Ekonomie má jako takřka každá humanitní věda vysoký počet odvětví. Kromě soukromých firem, kde je vždy zapotřebí manažerů, analytiků, marketingových specialistů a účetních, se lze uplatnit také v státním sektoru, a to na pozicích veřejné správy, regionálního rozvoje nebo hospodářské politiky.

Kromě množství možných pracovních pozic a vysoké šance na uplatnění ve zvoleném oboru, stojí za zmínku také platy ekonomů. Průměrná mzda je totiž 28 105 Kč.

Proč v Brně

Pokud někdo řekne o Brně, že je to město studentů, bude mít naprostou pravdu. Během akademického roku se ulice naplní mnohem větším počtem lidí než o prázdninách, s čímž počítají i místní podniky a kulturní instituce, takže tu rozhodně není nouze o kulturu. Takřka každý den můžete zajít do kina, divadla nebo na koncert. Velký počet volnočasových aktivit však nabízí i vysoké školy, kterých je v Brně celkem čtrnáct. Na své si rozhodně přijdou i sportovci, blízký Moravský kras nabízí množství místa pro turistiku i jízdu na kole. Samotné Brno pak oplývá šesti krytými bazény, množstvím posiloven, tělocvičen i tenisových kurtů. Nadto je Brno samo o sobě krásným městem, najdete tu množství památek, starých domů i zajímavých staveb, dominantou města je hrad Špilberk nebo také proslulý brněnský orloj. V Brně je všechno jen kousek cesty. Místní dopravní podnik navíc zajišťuje vysokou frekvenci jízdy tramvají, trolejbusů a autobusů. Doprava v pozdních hodinách je pak zajištěna nočními linkami, které se každou hodinu rozjíždí do všech koutů města.

Proč na ESF

Moderní výukové trendy a dynamika dělá z Ekonomicko-správní fakulty instituci, která je nakloněna všem lidem, kteří mají zájem o vzdělání v oblasti ekonomie. Fakt vstřícného přístupu ještě potvrzují vyučující, kteří jsou ke svým studentům přátelští a příjemní. Celková atmosféra na ESF je proto velmi pohodová. Navíc fakulta nezůstává pozadu ani, co se týče vybavení, pravidelné investice do rekonstrukcí a inovací udržují prostředí fakulty stále moderní.

Ekonomicko-správní fakulta je zkrátka tím správným místem pro všechny, kteří se chtějí něco naučit, rozvíjet se a stát se kariérně úspěšnými.

Podpora pro uchazeče

E-mail: prihlaska@muni.cz

FB: Studuj na ESF MU