Česká verze  English version  Version francaise  Změnit šířku stránky
ESFStudiumBakalářské a magisterskéTop Students CentreAktivity v rámci TopSeC 
Masarykova univerzita –
Ekonomicko-správní fakulta

Případové studie Citibank

Na začátku jarního semestru 2011 dostali studenti TopSeC velmi zajímavou nabídku. Společnost Citibank, strategický partner fakulty a partner TopSeC, připravila pro studenty dvě případové studie na téma:

Client Excellence … aneb jsme na správné cestě za lepší firemní kulturou?
a
Jak má Citibank získat a udržet svou firemní klientelu?

Pro Citibank jsou obě tato témata velice aktuální a živá. Záměrem proto bylo získat od studentů nezávislý pohled na věc a návrh změny či zlepšení současného systému. Studenti dostali příležitost seznámit se s reálným problémem banky. Za velmi laskavé pomoci garantek studií se jim podařilo porozumět souvislostem a dospět k zajímavým výsledkům.

Ze Dne otevřených dveří Citibank
K řešení případových studií se přihlásilo 9 studentů. Čtveřice – Martina, Lukáš, Lenka a Ondra se pustili do Client Excellence (CE). Ondra práci na studii popsal takto: „Naším úkolem bylo vypracovat interní a externí komunikaci projektu Client Excellence. Samotnou práci jsme si rozdělili na dvě poloviny, podle zadaného úkolu a ve dvojicích jsme vždy vypracovávali svou část, s tím, že jsme se scházeli a průběžně jsme společně konzultovali jednotlivé nápady a dávali jsme si na ně zpětnou vazbu.“ Tým se snažil v rámci komunikace CE navrhnout inovativní a konkrétní řešení, které by mohl Citibank opravdu doporučit.

Jak prozradila Martina, nápady hledal tým hlavně na internetu, v učebnicích a tisku. „V krátkém čase jsme měli spoustu návrhů, vybrali jsme ty použitelné a nastínili možnost jejich využití pro daný účel. Čtení článků bylo sice trochu zdlouhavé, ale zábavné a poučné a samotné vytvoření výstupu už zabralo jen pár hodin.“

Na druhé případové studii pracoval tým pětičlenný. Hanka, Veronika, Tomáš, David a Miro se pustili do problematiky akvizice a udržování klientů z oblasti malého a středního podnikání. Úkolem týmu bylo popsat a zhodnotit, jak vypadá bankovní sektor pro malé firmy na českém trhu, analyzovat jednotlivé účastníky trhu a jejich motivaci chování a poté připravit návrh, jak by měla Citibank oslovit nové a uspokojit současné klienty. Jak probíhala práce v této skupině, se jejím členům podařilo udržet pod pokličkou. S výsledkem se ale neváhali pochlubit. Byl totiž velmi kvalitní.

Ze Dne otevřených dveří Citibank
Se závěry tříměsíčního snažení se týmy 25. května 2011 vydaly do Prahy na Den otevřených dveří v centrále Citibank. Dopoledne bylo vyhrazeno prezentacím před manažery Citibank. Každá skupina dostala 45 minut na to, aby shrnula svou práci a přednesla svá doporučení. Manažeři však byli natolik zaujati výsledky a kladli tolik doplňujících otázek, že se prezentace protáhly téměř na 2 hodiny. „Při prezentacích panovala přátelská a otevřená atmosféra a ze zpětné vazby managementu jsme usoudili, že byli s naší prací spokojeni a že jsme jim předali užitečné nápady vhodné k zamyšlení“, shrnul výstižně za všechny Ondra.

Po náročném dopoledni následoval oběd s některými zástupci managementu. Odpoledne bylo věnováno dvěma odborným seminářům. První z nich – „Treasury jako srdce banky“, absolvovali studenti pod vedením Ladislava Louky (Head of Risk Treasury). Druhý seminář – „Consumer risk management“, si pro studenty připravil Henry Santoso (Consumer Credit Risk Manager Czech Republic and Romania). Doplněním odpoledního programu byla diskuze na téma „Jak nastartovat a rozvíjet svoji kariéru“.

Den otevřených dveří v Citibank byl velmi náročný jak pro studenty, tak i pro všechny zástupce Citibank, kteří se na případových studiích podíleli. Výsledkem však byla velká spokojenost na obou stranách, která vyústila v některých případech i v diskuzi o možném pracovním uplatnění v Citibank.
Studenti si z práce na případových studiích odnesli cenné zkušenosti. Museli si vypracovat strategii týmové práce, rozvrhnout si úkoly, naplánovat časový harmonogram, komunikovat mezi sebou i s garantem studie, zpracovat závěry v termínu a obhájit je před odborným publikem. Tentokrát to bylo ještě nanečisto, nicméně tyto zkušenosti se jim budou již velmi brzy hodit v praxi.

Citibank patří velký dík za tuto skvělou příležitost, kterou studentům poskytla.

Fotografie


Poslední aktualizace:23. červen 2011 17:06
Správce stránky:Poláček Jiří
Počet přístupů:
Naposledy čteno do cache:
Permanentní URL:http://www.econ.muni.cz/t1169/