Váš prohlížeč nepodporuje (nebo nemáte zapnutý) JavaScript.
Webové stránky se nebudou zobrazovat správně. Některé funkce webových stránek jsou nyní omezeny.
Povolte aktivní skriptování v nastavení Vašeho prohlížeče, případně použijte prohlížeč, který JavaScript podporuje.

Eurocentrum

Název subjektu Eurocentrum Brno
Oblast působení Informování veřejnosti o evropských záležitostech
Sídlo Žerotínovo náměstí 3/5, 601 82 Brno, 215 A
Místo výkonu práce studenta Žerotínovo náměstí 3/5, 601 82 Brno , 215 A + školy v regionu
Volný popis subjektu

Eurocentrum Brno je informační místo, kam se občané mohou obracet se svými dotazy týkajícími se Evropské unie. Eurocentrum poskytuje informace o EU pro širokou i odbornou veřejnost, nabízí informační materiály a řadu dalších služeb pro zájemce o hlubší poznání Evropské unie a aspektů členství České republiky v EU.

  • Poskytuje informace přímo na místě nebo e-mailem.
  • Poskytuje informační materiály.
  • Pořádá bezplatné odborné a informační akce – konference, semináře, přednášky o evropských tématech, speciální přednášky pro žáky základních a studenty středních škol.
  • Pořádá besedy s občany.
  • Disponuje presenční knihovnou a mediátékou.
  • Spoluvytváří znalostní databázi a vlastní informační materiály.
Poskytovatel praxe Ne
Poskytovatel stáže Ano
Možnost výkonu praxe/stáže na těchto odděleních: Eurocentrum Brno jako celek (komunikační, administrativní, logistická pozice)
Možnost rotace na odděleních Ne
Nabídka Požadujeme:

dobrou orientaci v problematice EU znalost alespoň jednoho cizího jazyka zodpovědný a aktivní přístup k práci, pracovitost a pečlivost pracovní samostatnost dobré komunikační dovednosti uživatelskou znalost MS Office (MS Word, MS Excel, MS PowerPoint) časovou flexibilitu

Co je náplní stáže:

Podílení se na zodpovídání dotazů Aktivní příprava a realizace seminářů a dalších akcí Eurocentra Brno Příprava přednášek pro základní a střední školy Aktualizace webových stránek Eurocentra Brno Monitoring aktualit o EU Logistické zajištění eurobodů (stojany rozmístěné po kraji, doplňování materiálů, brožur) Výpomoc s administrativou

Délka stáže: 10 – 20 hodin týdně (dle dohody a možností studenta) Termín konání stáže: leden – březen, březen – červen 2014 (min. 2 měsíce)

Jedná se o neplacenou stáž!

Studenti po úspěšném dokončení stáže získají osvědčení o stáži s hodnocením jejího průběhu potvrzené Odborem informování o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR.

Životopisy spolu s motivačním dopisem (rozsah max. 1 normostrana) zasílejte do 10. listopadu 2014 na email: jezova@euroskop.cz.
Kontaktní osoba Mgr. Petra Ježová, 541652345, jezova@euroskop.cz