Váš prohlížeč nepodporuje (nebo nemáte zapnutý) JavaScript.
Webové stránky se nebudou zobrazovat správně. Některé funkce webových stránek jsou nyní omezeny.
Povolte aktivní skriptování v nastavení Vašeho prohlížeče, případně použijte prohlížeč, který JavaScript podporuje.

AIESEC stáže

Chceš zlepšit své uplatnění na trhu práce, poznat nové lidi a získat nové zkušenosti?

Vyjeď na stáž do zahraničí zprostředkovanou organizací AIESEC s možností získání finanční podpory programu Erasmus+.

Co je AIESEC?

AIESEC je největší mezinárodní nezisková plně studenty řízená organizace, která se snaží rozvíjet mladé lidi. Studentům dává jim možnost vyzkoušet si znalosti a dovednosti získané ve škole v praxi v rámci činnosti organizace. Jako hlavní činností AIESEC je poskytování dobrovolnických a odborných stáží pro studenty a absolventy. AIESEC má více než šedesátiletou zkušenost s mezinárodními a stážemi působí ve více než sto zemích světa.

Jaké nabízíme druhy stáží?

Dobrovolnická stáž Global Citizen

Krátkodobá stáž s cílem poznat jinou kulturu a sebe sama. Stážista se účastní mezinárodního dobrovolnického projektu v oblastech kulturní porozumění, ekologie, výuka jazyků a další. Na většině projektů je pro stážistu zajištěno ubytování a strava, například na univerzitních kolejích nebo v hostitelských rodinách. Na tyto stáže není potřeba žádná odbornost, stačí angličtina na úrovni B2/C1.

 • délka 6 – 8 týdnů
 • poplatek 1490 Kč při podpisu smlouvy + 3500 Kč při přijetí na stáž

Odborná stáž Global Talent

Dlouhodobé stáže s cílem získat relevantní znalosti v oboru jako je Marketing, Business, IT a Pedagogika. Stážista pracuje v reálném provozu firmy po boku ostatních zaměstnanců a pomáhá s rozvojem firmy. Za práci na stáži dostává plat ve výši průměrných nákladů na život v zemi. Na stáž je potřeba kromě dobré angličtiny také vysokoškolské vzdělání (min. Bc.) a pracovní zkušenosti.

 • délka 6 – 18 měsíců
 • poplatek 1490 Kč při podpisu smlouvy + 7500 Kč při přijetí na stáž

Postup při zařizování AIESEC stáže

 1. Online nezávazná přihláška na www.nastaz.cz Tato přihláška tě nezavazuje k žádným poplatkům, lze ji kdykoliv zrušit nebo pozastavit.
 2. Osobní pohovor – zjištění o jakou stáž se zajímáš, detailnější vysvětlení procesu, nabídky stáží a všeho kolem.
 3. Podepsání smlouvy – po rozhodnutí pokračovat v procesu je třeba s námi uzavřít smlouvu o poskytnutí stáže. Podpisem této smlouvy a po zaplacení první části poplatku se ti odemkne v databázi možnost se hlásit na jednotlivé stáže.
 4. Součástí starosti o stážistu ze strany AIESEC je i v době hledání stáže přípravný seminář, na kterém informujeme stážisty nejen o věcech jako je kulturní šok, problémy s posunem času atd., ale také o právech a povinnostech stážisty a vysílací a přijímací poboček AIESEC. Nejen, že se zde setkáš s dalšími stážisty, ale také s absolventy stáží, kteří ti povypráví o své zkušenosti.
 5. Po celou dobu stáže se o tebe stará AIESEC. I na stáži, jelikož jedeš do sesterské pobočky AIESEC, ti místní AIESEC pomůže s prvními kroky v nové zemi, budou pro tebe pořádány i různé aktivity, takže poznáš nejen další stážisty, ale i členy místní pobočky. Vždy budeš mít na koho se obrátit. Po návratu se můžeš například zapojit do aktivit AIESEC v Brně, ale také je pro absolventy stáží pořádána řada aktivit po návratu.

Proč jet na praxi přes AIESEC?

 • Odborná praxe
 • Mezinárodní prostředí
 • Samostatnost
 • Asistence ze strany AIESEC od přihlášky až po návrat domů
 • Plat
 • Možnost propojit s programem Erasmus+
 • Nové kontakty na lidi s celého světa
 • Poznáš novou zemi

Pokud máš zájem na sobě pracovat, zažít něco nového a poznat novou kulturu, nezávazně se přihlas na www.nastaz.cz nebo nás kontaktuj na:

staze-brno@aiesec.cz (stáže) / brno@aiesec.cz (ostatní)

Najdeš nás také na našem webu www.brno.aiesec.cz nebo na Facebooku, Google+ a Twitteru.

E-mailové kontakty

na studijní referentky …

prezencni@econ.muni.cz

kombinovane@econ.muni.cz

phd@econ.muni.cz