Cizí jazyk v profesním kombinovaném bakalářském studiu

Cizím jazykem vyučovaným v bakalářském profesním studiu v kombinované formě je angličtina. Jazyková výuka je rozplánována do tří semestrů, přičemž cílem prvního semestru (BKJ_VTJA) je určit jazykovou úroveň studentů pomocí diagnostického testu Dialang. Výuka samotná se odehrává ve druhém (BKJ_JZA1) a třetím semestru (BKJ_JZA2) formou tří čtyřhodinových tutoriálů. Jedná se o kurz typu blended learning, kde studenti pracují jak v průběhu tutoriálů, tak i mimo ně formou průběžné práce, která má 50 % váhu na celkové hodnocení v každém výukovém semestru. Tematické zaměření kurzu je natolik široké, aby pokrylo jazykové potřeby studentů z různých profesních oblastí. Dovednosti, které studenti v kurzu získají, jsou relevantní pro různé oblasti potřebné pro fungování ve státní i soukromé obchodní sféře.

Studenti mají k dispozici studijní materiál na každý tutoriál a online podporu formou cvičení v Informačním systému. Kurz není primárně zaměřen na výuku gramatiky, nicméně studenti budou mít k dispozici gramatické prezentace vytvořené na OJA a odkazy na uživatelsky přívětivé internetové stránky, kde si mohou gramatiku bez problémů procvičit.

Výstupní znalosti předmětu „Jazyk I“ v kombinované formě odpovídají úrovni B2 Společného evropského referenčního rámce pro jazyky.