Katedra podnikové ekonomiky a managementu

Katedra podnikové ekonomiky a managementu vznikla v roce 1999 v souvislosti s úpravou struktury studijních oborů Ekonomicko-správní fakulty, a to spojením Katedry obchodu s Katedrou řízení. Vedoucím katedry je doc. Ing. Mgr. Jakub Procházka, Ph.D.

Katedra zajišťuje výuku řady předmětů, které umožní studentům pochopit činnosti podniku v celé jejich vzájemné provázanosti, rovněž tak vazby podniku na své blízké i vzdálené okolí. Profilující předměty se proto týkají oblastí managementu, marketingu, rozvoje lidských zdrojů, logistiky, psychologie aj. Katedra zajišťuje bakalářské, magisterské a doktorské studijní programy v oblasti podnikové ekonomiky a managementu a bakalářský studijní program v oblasti podnikové informatiky.

Naše mise

Naší misí je připravit naše studenty na nejrůznější pozice v podnicích tak, aby měla jejich práce hodnotu pro majitele podniku, zaměstnance, další zúčastněné strany i pro společnost jako celek. Pomáháme našim studentům vyrůst v zodpovědné a sebevědomé vedoucí pracovníky či odborníky s vysokou integritou, vysokými etickými standardy a schopností neustále se učit. Naší misí je také přispívat k vysoce kvalitnímu výzkumu s místním i globálním dopadem. Takový výzkum nám pomáhá stát se uznávanou součástí mezinárodní akademické komunity, rozšiřovat rozšiřovat poznání v oblasti podnikové ekonomiky, managementu a podnikové informatiky, kultivovat náš obor v českém prostředí, pomáhat místním organizacím řešit jejich problémy a poskytovat našim studentům aktuální a relevantní poznatky.

Vlasta Radová

sekretářka

e‑mail:

Úřední hodiny: pondělí–pátek: 9.00–10.30

Publikace

Počet publikací: 20

Předchozí 1 2 Další

Celkový počet projektů: 8

Vyučované předměty

Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 40 Další

Absolventi

Andrea Kulová

„Studium na vysoké škole mi dalo do života 5 zásadních věcí: všeobecný přehled, schopnost rychle se zorientovat ve velkém počtu dat a informací a selektovat z nich ty podstatné, schopnost najít rychle potřebné informace, cenné vztahy s výjimečnými lidmi, vytrvalost. Obor podnikové hospodářství pak zkultivoval můj talent vést projekty i lidi.“

Andrea Kulová
vedoucí sekretariátu členů představenstva Allrisk, a. s.

Robert Malovič

„Po škole jsem naskočil do mezinárodních obchodních týmů u společnosti Siemens a prakticky ihned jsem byl schopen vyjednávat o stamilionových až miliardových kontraktech na dodávku zařízení do elektráren nebo železničních tratí v Evropě, Středním východě nebo Asii. A to vše jen díky studiu Podnikového hospodářství na ESF a Práv na PrF.
Poznatky získané na obou oborech potřebuji dnes a denně při řízení dvou vlastních společností Whalebone a Než zazvoní.“

Robert Malovič
CEO Whalebone, Managing Partner Než zazvoní

Markéta Kabátová

„Díky studiu na ESF jsem získala skvělý přehled o fungování podniku. Mám povědomí o jednotlivých odděleních a když potřebuji, vím, kde dohledat informace. Ale hlavně jsem se výborně naučila jazyky a to mi otevřelo dveře do mého prvního zaměstnání.“

Markéta Kabátová
CEO, Online marketingový stratég, zakladatelka firmy uLab.rocks

Ladislav Šimeček

„Studium Podnikového hospodářství na ESF MU mně vyslalo do krásného a vzrušujícího světa podnikové ekonomiky plného rizik a úskalí. A hlavně mně ukázalo směr, jak tyto nástrahy překonat a jak obstojně přežít!“

Ladislav Šimeček
Vedoucí controllingu Vetropack Moravia Glass, a.s.

Aneta Suchomelová

„Veškerou teorii ze studia podnikové ekonomiky na ESF využijete v praxi, jen musíte vymyslet jak. Já jsem při studiu začala podnikat a už diplomovou práci propojila s vlastním byznysem. Nyní navíc pracuji jako bankéřka pro středně velké firmy. Pokud milujete obchod, lepší školu a obor nenajdete.“

Aneta Suchomelová
Firemní bankéř - junior, ČSOB

Peter Medveď

„Studium na ESF mě obohatilo hned v několika směrech - doplnilo praktické zkušenosti teoretickými znalostmi, modely a terminologií, které doteď používám ve své praxi, naučilo mě, jak a proč se dál v budoucnu vzdělávat sám a jak rychleji a efektivněji vstřebávat podstatné informace, a nakonec i tím, že jsem se dostal do kontaktu se spoustou dalších lidí z jiných oborů s jinými názory a znalostmi.“

Peter Medveď
Digital Analytics Manager, WABCO